Miłość, która nie rdzewieje

Nicholas Sparks słynie z przykuwających uwagę historii miłosnych. Dla ciebie wszystko to jedna z nich (https://www.taniaksiazka.pl/dla-ciebie-wszystko-nicholas-sparks-p-1372382.html). Podobnie jak w innych książkach wspomnianego autora, także tutaj mamy parę zakochanych w sobie ludzi. Dzieli ich mnóstwo, łączy natomiast silne uczucie. Miłość tak wielka, że nawet mimo upływu lat nie wygasła. Wystarczyło jedno spotkanie, by bohaterowie przypomnieli sobie, ile dla siebie znaczą.

Czy stara miłość nie rdzewieje?

Związki są różne, wiele z nich kończy się burzliwie i jest wspominanych przez długie lata. Bohaterowie Dla ciebie wszystko zapałali do siebie uczuciem w młodości. Niestety, świat stanął im na drodze. Różniło ich przede wszystkim pochodzenie. Nie pomogły też skrajnie różne oczekiwania rodzin. I jak to zwykle bywa, siła uczucia rośnie wraz z przeciwnościami. Nawet po długim czasie takie uczucie wraca, wywracając życie dwojga ludzi do góry nogami. Na tym oczywistości w książce Nicholasa Sparksa się jednak kończą. Ta książka wciąga, ponieważ:

  • zawiera niespodziewane zwroty akcji,
  • jest napisana przez mistrza gatunku powieści romantycznych,
  • kończy się w zaskakujący sposób.

Stara miłość nie zawsze odżywa, ale generalnie pozostaje do niej niemały sentyment. Wiele osób ma takie wspomnienia, ale niewielu może przeżyć przygodę miłosną jeszcze raz. Po części pomaga w tym dobra powieść romantyczna. Przywołuje dawne emocje, pomaga się z nimi uporać.

Na przekór wszystkiego

Budowanie związku wymaga pokonywania różnych przeszkód. Jednak Dawson i Amanda mają szczególnie pod górkę. Mimo to się nie poddają. Dbają o siebie i stawiają dobro drugiego ponad własne. Czy w powieści romantycznej może być coś lepszego od miłości na przekór światu? Nicholas Sparks doskonale oddał silne młodzieńcze uczucia, a następnie pokazał zachodzące w nich zmiany. Bohaterowie dorośli i poszli różnymi drogami. Mają na koncie odmienne doświadczenia, wiele z nich jest bardzo bolesnych. A mimo to nie rezygnują. Wciąż starają się ułożyć własne relacje. Nie mogą też o sobie zapomnieć. Jeżeli ma się ochotę na dobrą, ale nie ckliwą historię miłosną, kolejna powieść Nicholasa Sparksa będzie jak znalazł. Fabuła jest ciekawa i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Autor nie idzie utartymi szlakami, tworzy natomiast pełnowymiarowe postacie. Śledzenie ich losów to przyjemność, choć wielu czytelników także się wzruszy. Zwłaszcza gdy przypomną sobie własną miłość z czasów młodości. Lektura to sposób na przepracowanie trudnych emocji i uporanie się z własnym zawodem miłosnym.

Ludzie zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com